Tiskové zprávy


Aplikace s názvem Klikni a daruj umožňuje jednoduše přispět z chytrého telefonu 77 prověřeným neziskovkám

ČSOB a Era vyvinuly na českém trhu unikátní aplikaci Klikni a daruj, která uživatelům umožní jednoduše a komfortně poslat z chytrého telefonu peníze prověřeným neziskovým organizacím, a podpořit tak jejich dobročinné projekty. Aplikace nabízí nejširší spektrum neziskovek, uživatelé si mohou vybrat z více než 91 projektů od 77 organizací.

„Rádi bychom uživatelům maximálně usnadnili možnosti, jak přispět na dobrou věc. Všechny organizace jsou prověřené, takže dárci mají jistotu, že peníze půjdou v plné výši na konkrétní projekty a pomůžou konkrétním lidem. Zároveň poskytujeme nejmodernější platební metody, takže platba je komfortní, rychlá a bezpečná,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB a Ery.


77 neziskovek a pět platebních metod
Uživatel si sám jednoduše zvolí, které neziskové organizaci chce přispět i výši částky. Hledat lze buď podle názvu organizace, nebo podle kategorií – od neziskových organizací pomáhajících seniorům, přes podporu hendikepovaných, až po instituce, které se starají o rozvoj regionů, životního prostředí a humanitární pomoc.


Platbu v libovolné výši mohou uživatelé poslat prostřednictvím platební karty nebo z peněženky PaySec. Majitelé Androidu mohou platbu realizovat i pomocí ČSOB nebo Era Smartbankingu či MasterCard Mobile. „Dalším zjednodušením je platba pomocí QR kódu. Kdekoli na ulici uvidíte prezentaci charitativní akce s logem Klikni a daruj, jednoduše načtete QR kód a přes aplikaci můžete okamžitě přispět na dobrou věc,“ říká Alena Králíková.


Jen prověřené neziskovky
Aplikace Klikni a daruj představuje rychlý, jednoduchý a efektivní nástroj, jak pomoci, kde je to třeba. Její největší výhodou je stoprocentní jistota, že peníze dorazí tam, kam mají. Před tím, než jsou jednotlivé organizace do aplikace vloženy, jsou pečlivě prověřeny Fórem dárců. „Do seznamu k prověření jsou zařazovány všechny neziskové organizace, které mají zřízené Klikni a daruj Konto pro neziskovky. Nabídka je tedy nejen kvalitní a prověřená, ale i velmi široká. Myslím, že si vybere opravdu každý,” uzavírá Alena Králíková.


Co je brána Klikni a daruj
Brána Klikni a daruj je on-line platební řešení pro neziskové organizace, které jim umožňuje přijímat on-line platby od svých přispěvatelů pomocí pěti platebních metod. Bránu Klikni a daruj si neziskové organizace umístí velmi jednoduše na svůj web. Brána Klikni a daruj je navíc integrována na dvou významných portálech prezentující projekty neziskových organizací, a to Modrýživot.cz a Darujsprávně.cz. Aplikace Klikni a daruj nyní přenáší tuto bránu do chytrých mobilních telefonů.


Aplikace Klikni a daruj je dostupná pro operační systém Android (Google Play) a Apple (AppStore). Odkazy na stažení aplikace a další informace najdete na www.klikniadaruj.cz


PaySec zabodoval v soutěži Microsoft Industry Awards

Elektronický systém PaySec, který slouží k rychlým platbám na internetu, se dočkal významného ocenění. V soutěži Microsoft Industry Awards 2009 v kategorii Bankovnictví, pojišťovnictví a správa financí nenašel PaySec přemožitele. Získal tak první cenu a odměnu ve výši 25 tisíc korun.

„Z vítězství máme velkou radost o to víc, že jsme ho vůbec nečekali. Letošní ročník byl hodně obsazen projekty na zvýšení efektivity a snížení provozní náklady. PaySec však porotu zaujal a zvítězil,“ netajila radost Leila Goulliová, ředitelka projektu PaySec. Kromě samotného ocenění za vítězství získal PaySec také finanční odměnu ve výši 25 000 korun.


PaySec je moderní systém nabízející rychlé a bezpečné placení za produkty a služby na internetu. Platby PaySec mohou používat všichni uživatelé českého internetu, bez ohledu na to, u které banky mají účet. Hlavní výhoda PaySecu je jednoduchost - registrace online je otázkou dvou minut. Kromě placení za nejrůznější zboží a služby v e-shopech narůstá i počet operací mezi samotnými uživateli, například pomocí platebního tlačítka či v internetových aukcích.


Vítězství v soutěži jen potvrzuje, že PaySec je zase o krok blíž ke svému strategickému cíli: stát se nejrozšířenější platební metodou na českém internetu.


S PaySecem můžete přispět na konto Bariéry

18.března 2009 PRAHA - Díky modernímu řešení pro platby přes internet PaySec je teď možné jednoduše darovat peníze těm, kteří to opravdu potřebují. S Darovacím tlačítkem mohou uživatelé PaySecu poslat peníze na konto Bariéry, a přispět tak ke zlepšení života handicapovaných lidí.

"Hledali jsme cestu, jak jinak využít PaySec, který byl zatím spojován hlavně s velkými e-shopy a aukčními portály. Proto jsme se spojili s kontem Bariéry a jsme rádi, že PaySec pomůže také našim handicapovaným spoluobčanům a přispěje tak ke zlepšení jejich životních podmínek,“ vysvětluje Leila Goulliová, ředitelka projektu PaySec.


Přes Darovací tlačítko na stránkách konta Bariér mohou uživatelé PaySecu přispět od 20 do 1000 korun. Stačí zvolit částku, zadat své heslo, a peníze okamžitě dorazí příjemci. Vybrané prostředky budou použity na projekty, jejichž hlavním cílem je zlepšení života handicapovaných spoluobčanů a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.


Darovat peníze pomocí online plateb PaySec je až neskutečně jednoduché. Stačí si zdarma zřídit svůj PaySec na www.paysec.cz a nabít ho z účtu či kartou. Pak již stačí několikrát kliknout myší a transakce je hotová. Platby přes PaySec jsou levné, neplatí se za ně žádné poplatky. PaySec navíc nezná žádná omezení - registrovat se může každý, bez ohledu na to, u které banky má vedený účet.


Platební a Darovací tlačítko může na svých stránkách používat kdokoli. PaySec tak umožní komukoli, aby provozovateli stránek online zaplatil za stahovaný obsah nebo třeba přispěl na jejich provoz. Jedinou podmínkou je pořídit si svůj PaySec a zdarma si vygenerovat vlastní Platební či Darovací tlačítko. Jakmile je umístěno na webu, návštěvníci s ním mohou přispět pouhým kliknutím myši.


ČIA NEWS - PaySec připravil pro své uživatele předvánoční akci

261108 10:16 PRAHA (ČIA) - Od 10. listopadu mohou zákazníci, kteří používají platby PaySec, využít předvánoční akce "Mrazivé vánoční slevy vám přináší PaySec". Vybrané eshopy v tomto období nabídnou uživatelům PaySecu slevy na nákup a další výhody, jako například dopravu až domů zdarma.

"Platba přes PaySec je rychlejší než bankovní převod, dá se využít v e-shopech i mezi samotnými uživateli. Zákazníci ocení slevy a výhody při nákupech, a potěší je jistě i to, že nyní jsou veškeré platby PaySec mezi uživateli zcela bez poplatků," vypočítala hlavní výhody ředitelka projektu PaySec Leila Goulliová.


S platbami PaySec je možné nakupovat dárky ve více než 120 e-shopech, například parfums.cz, neoluxor.cz nebo patro.cz. Přes Paysec se také platí za jízdenky a letenky či za nákupy v internetovových aukcích.


ČIA NEWS - Prostřednictvím platebního systému PaySec lze nyní darovat peníze

250908 15:09 PRAHA (ČIA) - Platební systém PaySec uvedl tento týden novou funkci. Jedná se o Platební a Darovací tlačítko, které kliknutím myši umožní návštěvníkům internetových stránek zaplatit jejich provozovateli za stahovaný obsah nebo přispět na provoz. Z každé zaplacené či darované koruny jdou tři haléře na provoz systému.

Aby majitel webu umožnil svým návštěvníkům přispívat, musí si pořídit svůj PaySec a zdarma si vygenerovat vlastní Platební či Darovací tlačítko. Vlastnosti tlačítka určuje sám majitel webu. Tlačítko může nést různá sdělení a výši platby lze určit pevně či ponechat na přispívateli. Ten může platbu doplnit o krátké sdělení, které příjemce obdrží spolu s penězi.


"Hledali jsme cestu, jak by PaySec přestal být spojován jen s velkými e-shopy a aukčními portály, a tak vzniklo Platební a Darovací tlačítko. Ať jste kdokoli, od bloggera až po zájmové sdružení, návštěvníkům svého webu teď můžete nabídnout možnost dát vám příspěvek na vaši činnost. Elegantně a online," uvedla ředitelka projektu PaySec Leila Goulliová.

Platební nástroj PaySec uvedly ČSOB a Poštovní spořitelna na trh v dubnu letošního roku. Uživatelé pomocí něj mohou platit v online obchodech nebo si posílat peníze navzájem. V současnosti lze tento platební nástroj používat přibližně ve 100 internetových obchodech.